POTRZEBUJESZ INDYWIDUALNEJ POMOCY PRAWNEJ?

Jestem prawnikiem i specjalizuję się w Prawie Spadkowym – poniżej znajdziesz przykładowe zagadnienia, w których mogę Ci pomóc

przedstaw mi swój problem, a ja wskażę Ci sposób jego rozwiązania

wypełnij formularz kontaktowy, by uzyskać bezpłatną wycenę

Zastanawiasz się, czy mogę Ci pomóc? Napisz do mnie!

Wypełnij poniższy formularz i opisz swoją sprawę. Otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania Twojego problemu.

możesz także napisać do mnie bezpośrednio na kontakt@dawidwalczak.com

Dawid Jan Walczak

Jestem prawnikiem oraz doktorantem na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zawodowo i naukowo zajmuję się prawem cywilnym. Najwięcej czasu poświęcam zagadnieniom związanym z prawem spadkowym. Napisz do mnie, a ja pomogę Ci rozwiązać Twój problem spadkowy.

Dawid-Jan-Walczak--scaled.jpg

OBSZARY W KTÓRYCH POMAGAM

PORADY I OPINIE PRAWNE

Udzielam konsultacji w sprawach spadkowych. Porad udzielam poprzez e-mail, na żywo, telefonicznie, przez Skype, Zoom, MS Teams oraz FaceTime. Sporządzam także rozbudowane opinie prawne.

TESTAMENT

Przygotowuję projekty testamentów oraz weryfikuję już napisane. Tworzę i analizuję scenariusze przekazania majątku na wypadek śmierci. 

ZACHOWEK

Zastanawiasz się czy przysługuje Ci zachowek? Analizuję możliwość i zasadność żądania zachowku. Pomagam obliczyć jego wysokość. 

nabycie spadku

NABYCIE SPADKU

Pomagam w formalnościach związanych z nabyciem spadku. Sporządzam projekty wniosków o stwierdzenia nabycia spadku i w pomagam w prawidłowym ich złożeniu.

WYDZIEDZICZENIE

Analizuję możliwość wydziedziczenia potencjalnych spadkobierców. Pomagam tak ukształtować testament, by w pełni realizował wolę autora. 

odrzucenie spadku

ODRZUCENIE SPADKU

Pomagam w formalnościach związanych z odrzuceniem spadku. 

SYMULACJE SUKCESYJNE

Chcesz wiedzieć co stanie się z Twoim majątkiem gdy Ciebie zabraknie? Tworzę symulacje tego kto, jak i ile odziedziczy.

dział spadku

DZIAŁ SPADKU

Pomagam w formalnościach związanych z podziałem masy spadkowej. 

zasiedzenie

ZASIEDZENIE

Badam możliwość zasiedzenia nieruchomości i ruchomości. W zależności od potrzeb, pomagam w uzyskaniu sądowego postanowienia o zasiedzeniu lub doprowadzam do przerwania biegu zasiedzenia.

uznanie za niegodnego dziedziczenia

UZNANIE ZA NIEGODNEGO DZIEDZICZENIA

Analizuję możliwość uznania spadkobiercy za niegodnego dziedziczenia. Przygotowuję projekty pism, które pomagają uzyskać sądowe orzeczenie w tym zakresie.

sprawa spadkowa z udziałem małoletniego

SPRAWY SPADKOWE Z UDZIAŁEM MAŁOLETNIEGO

Pomagam i doradzam w formalnościach spadkowych, gdy uczestnikiem jest małoletni. Przygotowuję projekty pism, które pozwalają na uzyskanie zgody sądu opiekuńczego.

BADANIE RYZYKA PROCESOWEGO

Obiektywnie analizuję możliwe rozstrzygnięcia sporów prawnych z zakresu Prawa Spadkowego. Koszty wielu spraw przewyższają osiągnięte korzyści. Można temu zapobiec.